Boża Miłość jest za darmo (04.02.2021)

Spotkanie naszej Wspólnoty w dniu 04.02.2021 roku rozpoczęło się od Mszy Świętej, która odprawiana była za wszystkich członków naszej Wspólnoty. Następnie adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Punktualnie o godzinie 20:00, przy zachowaniu restrykcji sanitarnych, udaliśmy się do dolnego kościoła na warsztaty ewangelizacyjne. Miłą niespodzianką był fakt, że tego dnia część z nas po raz pierwszy ułyszała świadectwo księdza Tomasza.
W Dziejach Apostolskich aż sześć razy autor zapisał kerygmat głoszony przez Św. Pawła. A jednak każda wersja, choć identyczna w treści, różni się od siebie. Dlatego Ci, co wiele razy słyszeli świadectwo naszego księdza wiedzą już, że za każdym razem wybrzmiewa ono jako słowo pełne mocy. Świadectwo głosimy właśnie nie dlatego, że ktoś jest niewierzący, ale dlatego, że wiara jest w nas. Tymczasem największy dystans jaki istnieje na ziemi, to ten z głowy do serca. Niby wydaje się on krótki, ale jak trudno coś, co się rozumie wziąć sobie do serca. Znamy katechizm, ale nie przeżywamy go sercem, tylko umysłem. Na Bożą Miłość nie trzeba sobie zasłużyć, bo Boga do niczego nie trzeba przekonywać. Ksiądz Tomasz przytoczył nam historię jednej z najbiedniejszych prowincji Kanady – Alberty. Szybko się ona wyludniła, bo mieszkańcy nie mieli tam z czego żyć. Jednak, gdy odkryto tam ropę, ludzie zobaczyli, że „mieszkają na żyle złota”. Tak samo może być w życiu człowieka, gdy próbuje on zdobyć sympatię Boga dobrymi uczynkami, podczas gdy Bóg go kocha za darmo, bez względu na jego życie. Zbawienie jest za darmo, dlatego każdego dnia dziękujmy Bogu za nie, okazując miłość bliźnim. Dlatego warto uwierzyć i nawrócić się, by Jezusa uczynić osobistym Panem i Zbawicielem, przez co w konsekwencji otrzymamy dar Ducha Świętego.
Po wygłoszonym świadectwie, napełnieni Duchem Świętym, wróciliśmy do naszych bliskich, by okazywać im miłość.
Na następne nasze spotkanie w podziemiach Kościoła Św. Józefa  zapraszamy już za tydzień, tj. 11.02.2021 r.
Tekst opracowała: Katarzyna Strzałek
Poprzedni wpis | 2021-2-04Jezus w moim życiu (28.01.2021)
Następny wpis | 2021-2-13Trzy pokusy ewangelizatora (11.02.2021)

Zostaw komentarz