Co łączy Abrahama, Mojżesza oraz dwóch uczniów Jana Chrzciciela? (21.11.2019)

Spotkanie naszej Wspólnoty w dniu 21.11.2019r. rozpoczęliśmy jak zwykle od modlitwy, którą poprowadziła siostra Marysia i siostra Ula. Następnie ks. Tomasz poprowadził wprowadzenie do dzielenia się w małych grupach. Swoją refleksję otworzył pytaniem: Co łączy Abrahama, Mojżesza, Jana Ewangelistę i Andrzeja brata Szymona Piotra? Nie trzeba było długo czekać na wyjaśnienie tej zagadki. Wszyscy wymienieni bohaterowie biblijni w pewnym momencie swego życia zostawili to co dawało im poczucie bezpieczeństwa i wyruszyli za „głosem Pana”, co oznacza, że zaufali Mu do końca i na całość.

Po kilku minutach pogłębionej refleksji dotyczącej rzeczonego tematu podzieliliśmy się na małe grupki, aby pochylić się jeszcze raz nad Dekalogiem Wspólnoty Jednego Ducha, Wszystko po to, by zobaczyć, jak bardzo i nam przyjęte przez nas dwa lata temu zobowiązania mogą pomóc w pójściu na całość za Panem.

Na zakończenie spotkania zaśpiewaliśmy wspólnie Apel Jasnogórski. Umocnieni Duchem Świętym wróciliśmy do swoich domów, gdzie mogliśmy podzielić się świadectwem relacji ze spotkania z Jezusem.

 

Poprzedni wpis | 2019-11-19Wznawiamy Wieczory Chwały !
Następny wpis | 2019-11-26Relacja z rekolekcji WJD (24.11.2019)

Zostaw komentarz