Czas na pogłębione studium biblijne (23.07.2020)

Na kolejnym lipcowym spotkaniu naszej Wspólnoty modlitwę prowadziły siostra Elżbieta i siostra Bożena. Konferencja formacyjna, którą wygłosił nasz opiekun duchowy, okazała się być zapowiedzią serii tematów dotyczących introdukcji do Pisma św., nad którymi będziemy się pochylać do końca tego roku. Dobrze bowiem mieć bazę, ponieważ mając fundamenty będziemy mogli lepiej rozumieć sens objawienia Bożego. Ponadto, jako ci, którzy tworzą kadrę SNE, dla czytelnego przekazu wiary i wiedzy niezbędna jest umiejętność  stosowaniaodpowiedniaejmetoday, a te zawarte są również w Biblii. Ksiądz Tomasz podzielił nas na siedem grup, w których  rozwiązywaliśmy quiz dotyczący szczegółowej wiedzy o Biblii. Prelegent w swoim wystąpieniu przywołał ciekawe argumenty dla codziennej lektury Pisma Świętego ze strony internetowej http://www.średniowieczny.pl a tam polecił artykuł http://sredniowieczny.pl/biblia-fakty-ciekawostki/
Na zakończenie usłyszeliśmy świadectwa obecności Pana w naszym życiu, które były krótkie, radosne i chrystocentruczne. Wygłoszone zostały przez trzy siostry z naszej Wspólnoty. Na następne nasze spotkanie zapraszamy juz za tydzień.
Poprzedni wpis | 2020-7-20Działanie Ducha Świętego w naszym życiu (16.07.2020)
Następny wpis | 2020-8-02Przymierze (30.07.2020)

Zostaw komentarz