Diecezjalne Czuwanie Wspólnot (08.06.2019)

Od kilku lat nasza Wspólnota wspomaga ks. Tomasza, który pełni w diecezji funkcję diecezjalnego koordynatora ruchów i stowarzyszeń katolickich, w przygotowaniu Czuwania Wspólnot organizowanego przed Zesłaniem Ducha św. Tradycyjnie już odbędzie się ono w Wigilię wspomnianej Uroczystości tj. w sobotę, 8. czerwca br. o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha św. w Siedlcach.

W bieżącym roku duszpasterskim działaniom Kościoła w Polsce przewodzi hasło: „W mocy Bożego Ducha”. Tym samym mamy jeszcze jeden powód, by w Wigilię Zesłania Ducha św. zgromadzić się już tradycyjnie wokół Pasterza naszej diecezji dla ponownego doświadczenia spełnienia obietnicy Zmartwychwstałego Pana, który pragnie udzielić swemu Kościołowi „mocy z wysoka”.

Postarajmy się stawić w prawie „komplecie”. Na Czuwaniu nie będzie niestety naszej liderki, która tego samego dnia reprezentować będzie Rodzinę WJD na ślubie naszej młodej wspólnotowej siostry – Magdy Sipajło we Władysławowie. Jednak wielce wskazanym jest, aby każdy kto nie pojedzie na zaślubiny, był razem z ks. Tomaszem w kościele p.w. Ducha św., by potwierdzić naszą wierność nauce Kościoła i wspólnie dziękować z doświadczenie i łaskę Wspólnoty, w której wzrastamy.

Zaprośmy również osoby, które nie należą do żadnego zrzeszenia kościelnego, wierząc że świadectwo naszego życia zrodzi w ich sercu pragnienie wstąpienia na drogę formacji w którejś z istniejących wspólnot.

Oto program Czuwania:

19:00 Przywitanie Ks. Biskupa i prezentacja obecnych grup

19:10 Hymn do Ducha św.

19:15 Konferencja ks. Tomasza Bielińskiego: „Parafialne Misje Ewangelizacyjne okazją do ożywienia działalności zrzeszeń religijnych”

19:30 Uwielbienie

19:50 Świadectwo osoby świeckiej o posłudze podczas Parafialnych Misjach Ewangelizacyjnych

20:00 Modlitwa wstawiennicza za wspólnoty przed Najśw. Sakramentem

20:20 Błogosławieństwo końcowe Najświętszym Sakramentem

20:22 Słowo Pasterza Diecezji

20.30 Apel Jasnogórski

Poprzedni wpis | 2019-5-28Zaproszenie na Wieczór Chwały (28.05.2019)
Następny wpis | 2019-6-12Dołącz do nas w Boże Ciało !

Zostaw komentarz