Eucharystia – nasze życie (15.04.2021)

W czwartek 15.04. br. spotkanie naszej Wspólnoty rozpoczęło się od modlitwy żywo animowanej przez dwie Patrycje. Dziękowaliśmy Jezusowi za wszystkie dary, jakimi nas obdarza na codzień. Prosiliśmy też o nowe łaski i uwielbialiśmy Jego Miłosierdzie.
Następnie odczytaliśmy fragment z Apokalipsy Świętego Jana (1, 9-18), który nas wprowadził w konferencję – świadectwo kardynała Raniero Cantalamessy. Ten pokorny kapucyn już ponad 40 lat jest Kaznodzieją Domu Papieskiego. Treści wspomnianego nauczanie można wwysłuchać i obejrzeć w poniższym linku: https://youtu.be/5gGPTfgxMK0
Kardynał Raniero w swoim wystąpieniu na Wielki Czwartek AD 2021 wyjaśniał najpierw, jaki jest sens Liturgi Słowa. Słowo Boże czytane w czasie liturgii ma nas przygotować na przyjście Jezusa. Eucharystią powinniśmy żyć na codzień, a wtedy całe nasze życie będzie stawało się Eucharystią, która przenikać będzie cały nasz dzień. Również nasze ciało ma stawać się narzędziem, poprzez które będziemy oddawać cześć Bogu. Ponieważ należy ono do Pana, więc w codziennym życiu nie możemy patrzeć na to, co nie należy do Niego.
Po konferencji poprzedni lider Wspólnoty Maciej uroczyście podarował nam niezwykły prezent. Był to duży obraz Maryi – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Ofiarodawcy serdecznie dziękujemy.
Na koniec zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski dla naszej Kochanej Mamy. Na następne nasze spotkanie zapraszamy już w przyszłym tygodniu 22.04.2021.
Opracowała: Katarzyna Strzałek
Poprzedni wpis | 2021-4-12Ostatnie dni zapisów na Nowe Życie (12.04.2021)
Następny wpis | 2021-4-20Zapowiedź wieczoru uwielbienia "Siedlce dla Jezusa"

Zostaw komentarz