Eucharystia w moim życiu (29.04.2021)

Spotkanie naszej Wspólnoty w dniu 29.04. rozpoczęło się jak zwykle od modlitwy poprowadzonej przez Piotra i Kamila. Po modlitwie każdy z nas w małych grupkach dzielenia, skupił się na pytaniach dotyczących Eucharystii. Rozważaliśmy wybrane fragmenty Słowa Bożego i odpowiadaliśmy na poniższe pytania:
1. W jaki sposób ułatwiasz Duchowi Świętemu rozpalać cię Słowem Bożym w czasie Mszy św.? (aby z podwójną mocą „uderzał” w twoje serce)?
2. „Bracia, proszę Was przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną” (Rz 12,1). W jaki sposób możesz stawać się darem dla innych ? W jakim stopniu to czynisz?
3. „Chwalcie Boga w waszym ciele” (1 Kor 6, 20). Jak rozumiesz te słowa? W jaki sposób możesz je wypełniać w swojej codzienności?
Po dzieleniu przyszedł czas na świadectwa. Dzieliliśmy się tym, jak każdego dnia uczymy się kroczyć śladami Jezusa, który jest naszym wzorem.
Na następne nasze spotkanie zapraszamy już za tydzień 06.05 br., a w najbliższy poniedziałek 03.05 br. zapraszamy na Wieczór Chwały, który odbędzie się w naszym kościele tuż po wieczornej Mszy Świętej.
Poprzedni wpis | 2021-4-25Świadectwa z Nocy czuwania ze Św. Markiem (24.04.2021)
Następny wpis | 2021-4-26Zapraszamy na majowy Wieczór Chwały

Zostaw komentarz