Jan Paweł II – „Sługa sług” (10.10.2019)

Nasze spotkanie formacyjne rozpoczęło się jak zwykle od modlitwy, którą poprowadzili przedstawiciele kolejnej małej grupki naszej Wspólnoty. To Andrzej i Marcin przewodniczyli wspólnej modlitwie. Na gitarze grał nam ten sam Marcin i trzeba przyznać, że świetnie sprawdził się w podwójnej roli: grającego i prowadzącego modlitwę. Wszyscy śpiewaliśmy pieśni uwielbienia, oddając chwałę naszemu Panu, a o wyświetlanie tekstów zadbał Paweł.
Po modlitwie nasz opiekun duchowy ks. Tomasz wygłosił konferencję o teologiczno – biblijnych podstawach prymatu papieskiego w Kościele katolickim. Wybór nie był przypadkowy, gdyż w najbliższą niedzielę w naszej Ojczyźnie już po raz dziewiętnasty obchodzić będziemy Dzień Papieski. Będzie on kolejną okazją nie tylko do podziękowania za 27 lat pontyfikatu św. Jana Pawła II, ale również do ponownego wczytania się w Jego nauczanie. Ks. Tomasz w swej konferencji wyszedł od perykopy ewangelicznej, która stanowi podstawę nauczania o prymacie i jest fundamentalna dla dogmatu o nieomylności papieskiej (Mt 16,13-20). Gdy Jezus pytał Apostołów o opinie krążące na Jego temat, a potem o ich osobiste przekonanie, kim jest, tylko Szymon wyznał, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Boga żywego. To wyznanie sprawiło, że właśnie Szymon został przez Pana nazwany Skałą (Piotrem) i jako jedyny dostał klucze będące symbolem władzy.
Ze względu na zbliżający się XIX Dzień Papieski po konferencji podzieliliśmy się na 11 grupek i rozwiązywaliśmy quiz o Janie Pawle II. Dzięki temu mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę i przypomnieć sobie wiele ciekawych faktów z życia naszego wielkiego Rodaka. Okazało sie, że chociaż ksiądz nie zapowiedział tego konkursu i dlatego nikt się specjalnie do niego nie przygotował, to nie mieliśmy się czego wstydzić. Mąwiąc nieskromnie, nasza wiedza o Papieżu Polaku jest więcej niż przyzwoita. Ale zwykle zwycięzca jest tylko jeden. Grupka, która wygrała quiz zdobyła 29 punktów na 30 możliwych do uzyskania. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a w nagrodę każdy z pięciu laureatów dostał chrześcijańską publikację o Janie Pawle II.
W ostatniej części spotkania usłyszeliśmy świadectwa sióstr i braci, którzy roznosili zaproszenia na Misje w Parczewie. Świadectwa działania Jezusa w naszym życiu odpowiadały o tym, jak nasz Pan każdego dnia okazuje nam swoją troskę i miłość. Dlatego warto ponad wszystko zaufać i oddać swoje całe życie w ręce naszego Pana, bo tylko dzięki Niemu i z Nim możemy być naprawdę szczęśliwi.
Poprzedni wpis | 2019-10-02W Parczewie mówi się o Misjach (28.09.2019)
Następny wpis | 2019-10-11Żniwo wielkie, ale robotników też nie brakuje

Zostaw komentarz