Modlitwa za naszych diakonów

Żywa wspólnota formacyjna w Kościele jest źródłem dojrzałych powołań: zarówno do małżeństwa, jak i stanu duchownego. Świadectwem tego jest prawie 30 małżeństw, jakie zawarły osoby z naszej Wspólnoty w ostatnich 14- tu latach, a także powołania do życia konsekrowanego i kapłaństwa (mamy ich już sześć).

Dwaj bracia, którzy przez lata formowali się w WJD w najbliższych dniach przyjmą święcenia prezbiteratu. Diakon Krzysztof Zubek święcenia kapłańskie przyjmie 19. maja o godz. 10:00 w Poznaniu i będzie posługiwał jako kapłan Zgromadzenia Księży Chrystusowców. Z kolei diakon Adam Klimek pochodzący z parafii Kotuń przyjmie święcenia 13. czerwca o godz. 10:00 w katedrze siedleckiej.

Wcześniej, każdy z nich przeżyje osobno tygodniowe rekolekcje skupienia przygotowujące ich do tej wyjątkowej decyzji życia. Na ostatniej prostej chcemy jako Wspólnota ofiarować im dar modlitwy. Dlatego od 13 maja br. (rocznica objawień fatimskich) przez ręce Maryi, chcemy zanosić nasze prośby do Jezusa Chrystusa Najwyższego Arcykapłana o łaskę świętości życia dla diakona Krzysztofa i diakona Adama. Naszą modlitewną sztafetę zakończymy 13 czerwca br.

Prosimy, aby każdy ze Wspólnoty wybrał jeden dzień, w którym odmówi jedną część różańca w dowolnej porze dnia lub nocy. Swoją chęć należy zgłosić Magdzie Mazurek (600262817), która zamieści imię wstawiennika pod konkretną datą w tabelce umieszczonej pod spodem artykułu.

[fusion_global id=”11806″]

Poprzedni wpis | 2020-5-10Świadectwa z Nocy Czuwania ze św. Mateuszem
Następny wpis | 2020-5-13Wznowienie spotkań formacyjnych (14.05.2020)

Zostaw komentarz