Objawienia Maryjne w Fatimie (11.03.2021)

Dnia 11.03.2021 roku odbyło się kolejne spotkanie formacyjne naszej Wspólnoty. Modlitwę poprowadziły dla nas dwie Edyty. Na gitarach zagrali i śpiewali z nami ks. Tomasz i nasza liderka Emilka. Konferencję o objawieniach fatimskich wygłosiła Ela.
W 1917 roku trójce małych dzieci: Łucji (10 lat), Hiacyncie (7 lat) i Franciszkowi (9 lat) ukazała się Matka Boża. Łucja jako jedyna widziała i słyszała Maryję. Mogła także do Niej mówić. Hiacynta tylko widziała i słyszała Maryję. Franciszek jedynie widział Maryję. Gdy podczas jednego, Łucja poprosiła Maryję, żeby zabrała całą trójkę dzieci do nieba, Matka Boża odpowiedziała, że Hiacyntę i Franciszka niedługo zabierze, a Łucja zostanie przez jakiś czas na ziemi, gdyż Jezus posłuży się nią, aby ludzie poznali i pokochali lepiej Maryję.
Dlaczego 5 pierwszych sobót miesiąca ? Wyjaśnia to s. Łucja: „W nocy z 29 na 30 maja 1930 roku, kiedy przez pewien czas pozostała w kaplicy z Panem Jezusem, rozmawiała z Nim o pewnych kwestiach i nagle poczuła, że Boża Obecność owładnęła ją w inny sposób. Zostało jej objawione, co następuje: „Córko, powód jest prosty. Istnieje 5 rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiedzianych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:
1. bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu;
2. przeciwko Jej wiecznemu Dziewictwu;
3. przeciw jej Bożemu Macierzyństwu, które odmawiają jej tym samym miana Matki całego rodzaju ludzkiego;
4. bluźnierstwa tych, którzy publicznie próbują wpoić w serca dzieci obojętność, pogardę a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki;
5. bluźnierstwa tych, którzy znieważają Maryję bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.”
W czasie tego samego objawienia Jezus wyjawił Łucji, że grzechy przeciw jego Matce obrażają najczęściej samego Boga. Jednak Maryja troszczy się o zbawienie tych grzeszników, dlatego prosi o akty zadośćuczynienia, aby ratować dusze przed wiecznym potępieniem.
Obecnie Figura Matki Bożej Fatimskiej podróżuje po świecie i była już w wielu państwach. Obchodzenie pierwszych sobót miesiąca może nam ułatwić dotarcie do Jezusa.
Puentą naszej konferencji był fragment z Księgi Ezechiela (47, 12). Bo to właśnie przez Maryję możemy iść drogą do Jezusa. Po konferencji wysłuchalisśmy wielu świadectw o działaniu Jezusa w codziennym życiu oraz świadectw, które dotyczyły naszych rekolekcji z końca lutego. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski dla naszej Mamy, a już za tydzień 18.03.2021 zapraszamy na nasze kolejne spotkanie.
Opracowała: Katarzyna Strzałek 
Poprzedni wpis | 2021-3-09Potrzebni wolontariusze przy organizacji siedleckiej EDK (26.03.2021)
Następny wpis | 2021-3-16Zapraszamy na wiosenny Wieczór Chwały (28.03.2021)

Zostaw komentarz