Pieniądze w Biblii (12.11.2020)

W czwartek 12.11 br. ze względu na obostrzenia sanitarne, odbyło się pierwsze spotkanie on-line naszej Wspólnoty, w którym uczestniczyło ponad 40 osób. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, mogliśmy wspólnie zobaczyć się na ekranach urządzeń mobilnych, by wspólnie wielbić naszego Pana. Modlitwę on-line poprowadziła nasza liderka Emilka. Śpiewaliśmy wspólnie pieśni religijne wychwalające naszego Pana. Konferencję  wygłosił dla nas brat Antoni. Dotyczyła ona kwestii finansów w Biblii. Dowiedzieliśmy się na przykład, że w Piśmie Świętym jest prawie 300 fragmentów mówiących o wierze, około 500 o modlitwie i aż 2000 odnoszących się do kwestii pieniędzy! Gdy przestrzegamy przykazań Bożych, trwamy w przymierzu z Bogiem, a wtedy Jego błogosławieństwo objawia się m.in. w pomocy przy zaspokajaniu naszych codziennych potrzeb. Bóg błogosławi tym, którzy żyją wg. Jego zasad. Abrahamowi błogosławił w życiu codziennym pomnażając jego majątek, przez co był on człowiekiem zasobnym. Słowo Boże zachęca do oddawania dziesięciny na różne cele zapewniając, że dobro dokonane z miłości, a nie z wyrachowania, powróci do darczyńców z nawiązką.

Na koniec wysłuchaliśmy świadectw członków naszej Wspólnoty, którzy dzieląc się z potrzebującymi, doświadczyli Bożej obecności w swoim codziennym życiu. Na następne spotkanie on-line, które dotyczyć będzie postu w Biblii i tradycji chrześcijańskiej, zapraszamy już za tydzień 19.11 br.
Opracowała Katarzyna Strzałek
Poprzedni wpis | 2020-11-10Ważne decyzje Rady WJD (10.11.2020)
Następny wpis | 2020-11-20Post w Biblii i tradycji Kościoła (19.11.2020)

Zostaw komentarz