Pójść za Jezusem (24.10.2019)

W czwartek 24.10. br. spotkanie odbyło się w formie dzielenia w małych grupkach. Na początku siostry z grupy mężatek (Monika i Mariola) poprowadziły modlitwę do Ducha Świętego. Na gitarze zagrała nam liderka Emilka. Po wspólnej modlitwie zapoznaliśmy się z fragmentem Ewangelii wg św. Łukasza (10,1-9) i odpowiadaliśmy na następujące pytania: Czy czuję się uczniem Jezusa w rodzinie, we wspólnocie i w pracy? Jak głębokie jest we mnie przekonanie, że tam, gdzie żyję i pracuję jestem posłany przez Jezusa? Co jest moim życiowym powołaniem (misją)? Czy ono mnie cieszy ? Czy jest we mnie pasja życia ? Co mogę powiedzieć o wierności w powierzonej mi misji? Jak rozumiem słowa Jezusa: „Jak owce między wilki?” Co jest moim największym cierpieniem w moim powołaniu ? Czy godzę się na nie ? Czy ufam Jezusowi ? Pójście za Jezusem domaga się rezygnacji z własnych zabezpieczeń. Do czego w życiu jestem przywiązany najbardziej? Czy potrafię mu to oddać?

Po czasie dzielenia kontynuowaliśmy modlitwę do Ducha Świętego. Poprowadziły ją dalej siostry z grupy małżeńskiej (Marlena i Edyta). Po modlitwie był czas świadectw braci i sióstr z naszej Wspólnoty, którzy roznosili zaproszenie na Misje Ewangelizacyjne w Żukowie. Odbędą się  one w dniach: 10 -17.11.2019 r.
Na koniec wspólnotowego spotkania zebraliśmy się w krąg i pomodliliśmy się, po czym wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Poprzedni wpis | 2019-10-23Fałszywe obrazy Boga (17.10.2019)
Następny wpis | 2019-11-08Podziękowanie za posługę w Parczewie (28.10.2019)

Zostaw komentarz