Polska pod krzyżem (12.09.2019)

Polska pod krzyżem (12.09.2019)

Ostatnie nasze spotkanie miało formę pracy w małych grupkach. Oczywiście poprzedzona ona była wspólną modlitwą i uwielbieniem Pana przez śpiew.
Następnie otrzymaliśmy zestaw kilku pytań, na które mieliśmy udzielić odpowiedzi w pięcioosobowych zespołach: Jak rozumiem hasło ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej:”Polska pod krzyżem”? Kto lub co jest największym zagrożeniem zewnętrznym dla Kościoła w Polsce? Jakie są dziś największe problemy wewnętrzne Kościoła w Polsce? Na co należy szczególnie zwrócić większą uwagę w duszpasterstwie parafialnym? Jak my, jako wspólnota możemy lepiej przysłużyć  się Kościołowi ?
Po dwudziestu minutach pracy przyszedł czas na podsumowanie. Następnie, na kanwie tych problemów ks. Tomasz wygłosił konferencję opartą na perykopie ewangelicznej o burzy na jeziorze (Mk 6, 35-41). Nie będzie przesadą jeśli tamtą burzę porównamy do tego, co dziś dzieje się wokół Kościoła w Polsce i w Kościele. Ten fragment Pisma Świętego można zatem odnieść do wydarzenia „Polska pod krzyżem”. Warto zastanowić się nad tym, kim jest Jezus w naszym życiu skoro przez chrzest weszliśmy do łodzi piotrowej. Mając Jezusa w sercu nie musimy się niczego ani nikogo bać, gdyż On nad wszystkim czuwa. On miał moc uciszenia jeziora i opanowania wrogich człowiekowi sił natury. Tylko Jezus ma taką władzę.
Na koniec spotkania zebraliśmy się w duży krąg i pomodliliśmy się, po czym wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Napełnieni wiarą nadzieją i radością udaliśmy się do swoich domów, aby dzielić się Jezusem i zapraszać Go do naszych Rodzin
Poprzedni wpis | 2019-9-14Zdjęcia z inauguracji roku formacyjnego (08.09.2019)
Następny wpis | 2019-9-14Wieczór Uwielbienia (20.09.2019)

Zostaw komentarz