Posłani, by przygotować drogę Panu (19.09.2019)

Coraz bardziej przyzwyczajamy się do nowego miejsca spotkań naszej Wspólnoty. Dotychczas była to salka przy zakrystii w kościele p.w. św. Józefa, ale ze względu na stale rosnącą liczbę uczestników spotkań modlitewno-formacyjnych postanowiliśmy w sierpniu przenieść się do auli, która znajduje się w podziemiach wspomnianej świątyni. Jest tam zdecydowanie więcej miejsca, dobre nagłośnienie i możliwość łatwego korzystania z urządzeń multimedialnych.

W dniu 19. września wysoka frekwencja potwierdziła trafność decyzji o zmianie locum.  Na samym początku spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy i uwielbienia śpiewem przy gitarze, na której grał nam jeden z braci ze Wspólnoty. Następnie przyszedł czas na dziękczynienie. Dziękowaliśmy Panu na wszystko: za nasze codzienne troski i kłopoty oraz prosiliśmy Pana Jezusa o umocnienie naszej wiary.

Konferencja ks. Tomasza dotyczyła form ewangelizacji. Następnie nasz duchowy opiekun odniósł się do posługi wręczania zaproszeń przed zbliżającymi się wielkimi krokami Misjami Ewangelizacyjnymi, które odbędą się w dniach 20-27.10. br. w parafii pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Parczewie. Ksiądz przypomniał zasady takiej posługi i udzielił cennych rad na temat sposobu inicjowania rozmowy ewangelizacyjnej. Świadectwem umacniającym nas w podejmowaniu takich zadań podzieliła się z nami jedna z sióstr naszej Wspólnoty. te słowa były nam bardzo potrzebne, gdyż przed nami trzy soboty odwiedzania mieszkańców największej z parczewskich parafii.

W kolejnej części swoimi przemyśleniami nt kondycji sakramentalnych małżeństw podzielił się tamtego wieczoru specjalny gość, ksiądz dr Jacek Sereda, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i ceniony rekolekcjonista. Kapłan opowiedział nam o swojej posłudze wobec rodzin, którą zajmuje się na co dzień. W związku z tym zarosił nas do wsparcia jego posługi poprzez zaangażowanie się naszych wspólnotowych małżeństw w głoszenie świadectw podczas kursów dla narzeczonych organizowanych na terenie naszej diecezji.

Jeszcze jednym gościem na naszym spotkaniu okazał się być Marek, który ostatnie lata zajmował się pisaniem rozważań na naszą stronę internetową. Tym razem podzielił się on z nami swoim świadectwem odkrywania powołania do kapłaństwa i decyzją wstąpienia tej jesieni do seminarium.

Na koniec zebraliśmy się w duży krąg i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym napełnieni Duchem Świętym wróciliśmy do swoich bliskich, aby opowiadać o tym, co dla nas codziennie czyni Jezus.

Poprzedni wpis | 2019-9-14Wieczór Uwielbienia (20.09.2019)
Następny wpis | 2019-9-26Zapisy do roznoszenia zaproszeń w Parczewie (26.09.2019)

Zostaw komentarz