Przemiana Gedeona (10.12.2020)

Spotkanie naszej Wspólnoty dnia 10.12 br. rozpoczęło się od wspólnej modlitwy do Ducha Świętego. Poprowadziły ja dla nas siostry Grażynka i Joanna. Prosiliśmy Ducha Świętego, aby przyszedł do nas ze swoimi darami i napełnił nasze serca swoją milością. Prosiliśmy także, by Duch Święty uczynił z naszych serc swoje Betlejem oraz aby uczył nas Swojej mądrości. Przy dźwiękach pieśni o Duchu Święty zespołu Deus Meus każdy z nas prosił Ducha, aby nas prowadził. Uwielbialiśmy Pana w naszej codzienności, w każdym człowieku którego spotykamy, w zdrowiu i w chorobie. Modliliśmy się także jednym wybranym cytatem z Pisma Świętego. Śpiewy na chwałę Pana na naszych spotkaniach są nieodłączną jego częścią. Śpiewaliśmy pieśni: „Chrystus Pan Boży Syn” oraz „Święte imię Jezus”. Dziękowaliśmy Jezusowi za dar miłości, za plany na nasze życie, za miłosierdzie, za wczoraj, dziś i jutro, za owoce trwajacych właśnie diecezjalnych rekolekcji na you tube na kanale FARO.TV. Dziękowalismy Mu za to, że możemy oddać w Jego ręce nasze życie. W drugiej części spotkania odbywały się warsztaty ewangelizacyjne, podczas których skupiliśmy się na fragmencie ze Starego Testamentu (Księga Sędziów 6,11n.). Przypomnieliśmy sobie historię Gedeona, którego Bóg wybrał na wyzwoliciela ludu dręczonego przez Madianitów. W momencie objawienia mu woli Bożej przez anioła Gedeon był bardzo zfrustrowany i rozgoryczony tym, że Bóg zostawił swój lud bez obrony. Jednak doświadczenie spotkania z Bożym Posłańcem rozpoczęło jego przemianę, ponieważ po spotkaniu z Panem, niczego się już nie bał. Aby wypełnić plan Boga Gedeon zgromadził 32 tysiące Izraelitów, a jednak Pan nakazał mu zredukować siły zbrojne do trzystu ludzi, by zwycięstwo nie zostało przypisane siłom ziemskim.

Wyciągając wnioski z omawianego fragmentu Księgi Sędziów ks. Tomasz zachęcał byśmy byli dalecy od narzekania, lecz w każdej sytuacji patrzyli pozytywnie, bo chrześcijanin zawsze patrzy przez „okulary Ewangelii”.

Na zakończenie podzieliliśmy się naszymi świadectwami życia w obecności Pana Jezusa, które były krótkie, radosne i chrystocentryczne. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zobaczyć się on-line. Za tydzień 17.10 br. również widzimy się on-line. Do zobaczenia na łączach.

Poprzedni wpis | 2020-12-09Zwiastun diecezjalnych rekolekcji adwentowych w sieci (09.12.2010)
Następny wpis | 2020-12-20Dwunastoletni Jezus w świątyni (17.12.2020)

Zostaw komentarz