Quiz wiedzy o Eucharystii (06.02.2020)

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnotowej Eucharystii, o której oprawę zatroszczyła się grupa sióstr ze Wspólnoty. Po Mszy Świętej w ciszy rozpoczęliśmy adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
O godz. 20.00 udaliśmy się na warsztaty, podczas których ksiądz Tomasz zapowiedział cykl katechez mistagogicznych na temat Mszy św., gdyż tematem obecnego roku duszpasterskiego w Kościele jest właśnie tajemnica Eucharystii. Skoro jednym z zobowiązań naszej Wspólnoty jest częste uczestnictwo w Mszy św., to istotnym jest jej zrozumienie. Ważne jest również, aby dzięki tej praktyce nasze życie stawało się eucharystyczne, czego znakiem jest przezywanie go jako dar z siebie dla innych na wzór Chrystusa – Ofiary.
Po tejże krótkiej konferencji rozpoczęliśmy zabawę quiz nt wiedzy o Eucharystii. Mieliśmy do rozwiązania 25 pytań, często bardzo trudnych, ale jak się okazało…. nie trudnych dla Patrycji, która wygrała rywalizację. Zdobyła najwięcej punktów, udzielając trafnych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Zresztą, trzeba pochwalić wszystkich uczestników konkursu, którzy wykazali się ogromną wiedzą nt Mszy św.

Poprzedni wpis | 2020-2-03Relacja z Wieczoru Chwały (30.01.2020)
Następny wpis | 2020-2-11Zakończyliśmy zapisy na Kurs Józef

Zostaw komentarz