Rachunek sumienia z postawy miłości (09.09.2021)

Spotkanie naszej Wspólnoty dnia 09.09 br. rozpoczeliśmy od modlitwy animowanej przez Patrycję i Kasię. Wzywaliśmy i uwielbialiśmy Ducha Świętego m.in. poprzez śpiew pieśni: „Poruszaj się Duchu Święty w nas” i „Uwielbiajmy Chrystusa, bo kocha nas jak nikt”. Dodatkowo, wielbiliśmy Chrystusa tańcem, który poprowadziła dla nas Patrycja. Tańczyliśmy m.in. do piosenki „Oceany” zespołu Exodus.
Następnie podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupki, w których zrobiliśmy sobie sami rachunek sumienia z postawy miłości.
Odpowiadaliśmy na poniższe pytania:
1. Jak odnoszę do siebie słowa Ewangelii (Łk 6, 27-38) o miłości nieprzyjaciół? Jakie uczucia budzą one we mnie ?
2. Przywołam w pamięci tych, którzy mnie nienawidzą, przeklinają, oczerniają, policzkują, by zadać sobie pytanie, czy jest we mnie pragnienie podjęcia wobec nich „pierwszych dobrych kroków”?
3. Pamiętając słowa Zbawiciela: „Jeśli bowiem miłujecie tylko tych, którzy was miłują…” (ww. 32-35) odpowiem sobie na pytania: Czy jestem otwarty na relacje, które mnie wiele kosztują? Czy jest ktoś, kogo świadomie unikam, odrzucam Jakimi ludźmi się otaczam?
Po pracy w małych grupkach dziękowaliśmy Duchowi Świętemu za wszystko to, jak nas prowadzi przez życie.
Tego dnia nie zabrakło też wygłoszonych świadectw braci i sióstr o ich udziale w ewangelizacji podczas Misji Parafialnych oraz kursu Mojżesz organizowanego przez białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji.
Na następne spotkanie zapraszamy już za tydzień 16.09. Będziemy wspominać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja już w najbliższą niedzielę 12.09.
Opracowała: Katarzyna Strzałek 
Poprzedni wpis | 2021-9-06Relacja z Wieczoru Pamięci... (04.09.2021)
Następny wpis | 2021-9-11Apel o post w intencji Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych (10.09.2021)

Zostaw komentarz