Relacja z uroczystości pogrzebowej śp. Marcina (07.09.2020)

To nie było spotkanie ludzi ubranych w czerń, śpiewających smutne pieśni żałobne, pozbawionych nadziei i zmiażdżonych przez nieuchronną konieczność przemijania ludzkiego bytu. To było świętowanie mocy Bożej, uwielbienie miłości Boga Ojca, dziękczynienie za dar przebaczenia grzechów otrzymany przez ofiarę Syna Bożego, gdzie pieśni pełne wiary w Boże miłosierdzie świadczyły o tym, iż Duch św. unosił się nad zgromadzonymi licznie uczestnikami uroczystości pogrzebowej śp. Marcina Mazurka sprawowanej 7. września br. o godz. 10.00 w siedleckim kościele pw. św. Stanisława. I… jak być powinno podczas każdego katolickiego pogrzebu w centrum celebracji nie była osoba zmarłego, lecz Osoba Jezusa Chrystusa, w którego wierzył nasz kochany Brat, a któremu mieli okazję oddać na nowo swe życie, ogłaszając Go jedynym Panem i Zbawicielem, wszyscy uczestnicy pogrzebowej liturgii. Do tego zaprosił ich głoszący homilię pogrzebową ks. dr Tomasz Bieliński, kierownik duchowy i spowiednik śp. Marcina, oraz opiekun Wspólnoty Jednego Ducha, do której Mazi należał ponad 15 lat.

Liturgii przewodniczył Biskup Grzegorz Suchodolski, który osobiście znał naszego zmarłego Brata, i dlatego pod koniec Mszy  św. podzielił się swoim osobistym świadectwem. Uczynili to również trzej kapłani – przyjaciele zmarłego: ks. Krzysztof Białowąs (postulator rzymski), ks. Andrzej Sochal (dyr. KRP) i ks. Rafał Jarosiewicz (dyr. SNE diec. koszalińsko-kołobrzeskiej).

Oprawę liturgiczną i muzyczną zapewnili siostry i bracia z naszej Wspólnoty, którzy tego dnia wdziali na siebie wspólnotowe koszulki z orędziem wyjątkowo trafnym na tego rodzaju „spotkanie”: JEZUS DAJE TOBIE NOWE ŻYCIE.

Poprzedni wpis | 2020-9-08Transmisja mszy pogrzebowej śp. Marcina (07.09.2020)
Następny wpis | 2020-9-08Wspólnotowa Eucharystia za bliskich śp. Marcina i Wieczór Wspomnień (10.09.2020)

Zostaw komentarz