Relacja z Wieczoru Chwały (30.01.2020)

Po raz drugi zaprosiliśmy mieszkańców Siedlec i okolic na Wieczór Chwały do kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele p.w. Ducha św. Zmianę miejsca wymusił fakt, że w sali KLO, gdzie przez wiele lat organizowaliśmy nasze spotkania w tym roku szkolnym lekcje trwają do godz. 19.00. co sprawia, że nie jesteśmy w stanie przygotować wcześniej sali dla potrzeb takiego wydarzenia. Mamy jednak nadzieję, że zmiana miejsca nie zniechęci stałych bywalców do uczestnictwa w kolejnych Wieczorach Chwały.

Na styczniowy „koncert” przybyło ponad 200 osób. Wokalistki naszej diakonii wsparli muzycy z Parczewa i Łukowa i śmiało można powiedzieć, że ten mariage się udał. Modlitwę uwielbienia prowadzili z wielkim entuzjazmem: Urszula i ks. Tomasz. W konferencji nasz opiekun duchowy gorąco zachęcał do praktyki codziennego dziękczynienia uprzedzającego. Taka postawę może przyjąć tylko ten, kto ma dziecięcą ufność i pewność, że kochający Bóg Ojciec pragnie dla swoich dzieci jedynie dobrych rzeczy.

Po nauczaniu padliśmy na kolana, by wielbić Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie. Był to czas modlitwy wstawienniczej za chorych, osoby przeżywające kryzysy wiary oraz za kapłanów, których tym razem na Wieczorze Chwały był sześciu.

 

Poprzedni wpis | 2020-1-27Lectio Divina (23.01.2020)
Następny wpis | 2020-2-10Quiz wiedzy o Eucharystii (06.02.2020)

Zostaw komentarz