Relacja ze spotkania modlitewno-formacyjnego (16.05.2019)

Trzeci czwartek maja dał nam okazję do ponownego spotkania się i wspólnego uwielbienia i wywyższania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Duch Święty obecny pośród nas, działał z wielką mocą i sprawił, iż od początku w modlitwę włączali się wszyscy uczestnicy.

 Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy konferencji formacyjnej. Tym razem nasz duchowy opiekun wychodząc od epizodu, jaki miał miejsce po zmartwychwstaniu Pana (zob. J20, 24-29) ukazał zagrożenia wiary związane z pozornym byciem we wspólnocie. Apostoł Tomasz Didymos należał przecież do grona Dwunastu, a jednak był nieobecny we wspólnocie w dniu, gdy Zmartwychwstały Pan ukazał się uczniom po raz pierwszy.

Dlatego można powiedzieć, że jego kryzys wiary trwał o tydzień dłużej niż kryzys innych Apostołów. „Co określa nasze trwanie we wspólnocie ?” – pytał ks. Tomasz. Tym, co trzyma nas przy Panu oraz razem ze sobą jest dziesięć zobowiązań, jakie stworzyliśmy wspólnie kilkanaście miesięcy temu. Na ten nasz Dekalog WJD składają się elementy, które tak naprawdę są podstawowe dla każdego ucznia Chrystusa. Dzięki nim będziemy mogli wzrastać w Panu i umacniać więź z Jego Kościołem. Nasz opiekun duchowy, jako zatroskany ojciec o swoje duchowe dzieci, udzielił wiele cennych rad i pouczeń, aby nie zagubić się w tych trudnych czasach zamętu moralnego. 

Maryjo, Matko naszego Pana i nasza – nie wypuszczaj nas ze swoich objęć!

Poprzedni wpis | 2019-5-13Relacja z Misji w parafii Dokudów (12.05.2019)
Następny wpis | 2019-5-22Błogosłaiona, która uwierzyła (09.05.2019)

Zostaw komentarz