Rozmowa ewangelizacyjna ze Świadkami Jehowy (07.11.2019)

W pierwsze czwartki miesiąca tradycyjnie spotykamy się najpierw na wspólnotowej Eucharystii o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Józefa w Siedlcach. Oprawę liturgiczną i komentarze przygotowała kolejna tzw. mała grupka. Następnie adorowaliśmy Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie, Szczególnie cenimy sobie tę formę spotkania z Jezusem, gdy w ciszy, patrząc na Niego możemy zwrócić się do Pana z każdą sprawą.
Po adoracji w salce obok zakrystii odbyły się warsztaty nt sensu i sposobu nawiązywania rozmów ze Świadkami Jehowy. Zauważyliśmy bowiem, że od czasu rozpoczęcia naszej posługi na Jubileuszowych Misjach Ewangelizacyjnych i związanego z tym roznoszenia zaproszeń po domach parafian, zawsze w tym samym czasie i miejscu swoją działalność uaktywniają przedstawiciele Towarzystwa Strażnica. Potwierdzają to nam kolejni księża proboszczowie, którzy dziwią się, że po okresie spokoju Świadkowie pojawiają się w ich parafiach dokładnie w dzień, gdy my przybywamy, by roznieść wiernym programy Misji. W efekcie parafianie są niekiedy zdezorientowani, nie wiedząc czy do ich drzwi pukają katolicy z Zespołu Misyjnego Szkoły Nowej Ewangelizacji czy tzw. Badacze Pism. Ten fakt dziwi nas o tyle, że jako Wspólnota staramy się, od czasu do czasu, odwiedzać w Siedlcach Świadków Jehowy, którzy NIGDY NAS NIE WPUŚCILI do swoich mieszkań, gdy proponowaliśmy im dyskusję na temat Pisma św.. Oni zawsze „załatwiali nas” na schodach, nie wykazując zainteresowania takową dyskusją. Jeśli ktoś z nich czyta teraz ten artykuł i miałby odwagę zaproszenia nas do siebie, to proszony jest o napisanie do nas (e-mail: biuro@sne.siedlce.pl), a my z radością pojawimy się u drzwi jego domu.
Podczas warsztatów ks. Tomasz podkreślał, że w rozmowie ze Świadkami Jehowy przede wszystkim najważniejsza jest wcześniejsza modlitwa oraz życzliwość i szczerość, której dowodem będzie opowiedzenie własnego świadectwa o tym, jak Jezus przemienia nasze życie. Ksiądz polecił także zapoznanie się z dorobkiem tych, którzy poświęcili całe życie na dogłębne studium historii i doktryny Towarzystwa Strażnica. Należą do nich m.in. Piotr Andryszczak, Włodzimierz Bednarski i Andrzej Wronka. Wiele informacji o wyżej wymienionych autorach można znaleźć w internecie.

Poprzedni wpis | 2019-11-08Podziękowanie za posługę w Parczewie (28.10.2019)
Następny wpis | 2019-11-15Zapisy na wspólnotowe rekolekcje

Zostaw komentarz