Siedem słów Jezusa z krzyża (14.01.2021)

Drugie w nowym roku spotkanie naszej wspólnoty (14.01.2021 r.) odbyło się w podziemiach kościoła Świętego Józefa, przy zachowaniu restrykcji sanitarnych. Modlitwę uwielbienia przygotował i poprowadził dla nas brat Paweł. Towadzyszyło temu uwielbienie Jezusa śpiewem, a piękną konferencje przygotował i wygłosił dla nas brat Piotr. Prelegent skupił się w niej na „siedmiu słowach”, które Jezus wypowiedział wisząc na krzyżu.

Nie były to ostatnie słowa Syna Bożego, gdyż „Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnie” (J 1,5). Siedem słów… lecz wszystkie one są słowami jednego Słowa życia, które wypełniło się w Zmartwychwstaniu.

Tych „siedem słów” brzmi:

  1. „Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” (Łk 23, 34).

  2. „Zaprawdę powiadam ci: Dziś będziesz ze Mną w raju” (Łk 23, 43).

  3. „A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 25-27).

  4. „Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił …?” (Ps 22, 2-3).

  5. „Pragnę” (J 19, 18).

  6. „Wykonało się” (J 19, 30).

  7. ” Ojcze w Twoje ręce powierzam ducha mojego” (Ps 31,6).

Słowa wypowiedziane przez Chrystusa na krzyżu przedstawiają Jego bezgraniczne oddanie się Bogu. Także i my w życiu codziennym zawierzajmy swoje życie Bogu Ojcu, Jezusowi i Maryi. Szczególnie zwróćmy uwagę na Matkę Boską, która daje nam broń przeciw szatanowi; broń równie skuteczną jak pięć kamieni, którymi Dawid pokonał Goliata: różaniec, Eucharystia, Pismo Święte, post i sakrament pojednania i pokuty.

Po konferencji przypomnieliśmy sobie o owocach oddania się Maryi, na podstawie książki ” ABC osobistego oddania się Maryi” o.Elizeusza: „Całkowite oddane się Maryi przynosi Bogu największą chwałę i jednoczy rychło z Chrystusem co prowadzi do świętości”. Dzięki temu otrzymać można też wiele radości, która będzie tylko przedsmakiem, jaką w niebie otrzymają ci, co się Jej oddali.

Na następne spotkanie naszej Wspólnoty zapraszamy już za tydzień 21.01.2021 r.

Poprzedni wpis | 2021-1-14Formuła "hybrydowa" spotkań formacyjnych
Następny wpis | 2021-1-23Powołanie i misja (21.01.2021)

Zostaw komentarz