WJD w dobie epidemii (10.11.2020)

Kochane Siostry i drodzy Bracia należący do Wspólnoty Jednego Ducha! Czasy, jakie nastały są arcyciekawe. Jedni są przerażeni, inni zbuntowani, jeszcze inni…. Tymczasem, dla ucznia Chrystusa nic nie jest beznadziejne i żadna sytuacja nie jest przegrana. Narzekanie jest antyewangeliczne i powinno pozostać obce sercu dziecka Bożego. Jezus Chrystus bowiem zostawił nam cenna radę na trudne czasy: „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” (Łk 21,28). Zatem w środku epidemii, nam którzy pokładamy nadzieję w Zbawicielu, nie pozostaje nic innego, jak uwielbiać Pana i za wszystko Mu dziękować (1 Tes 5,18; Ef 5,20; Flp 4,6).

Zawieszamy „chwilowo” nasze spotkania w realu, ale gorąco proszę, byście trwali w wspólnocie, na modlitwie, w nauce Apostołów i w łamaniu chleba (por. Dz 2,42). Mimo zewnętrznej izolacji pozostańmy w komunii z Chrystusem, Głową Kościoła, realizując sumiennie Dekalog WJD, który pomaga nam pogłębiać relację z Oblubieńcem.

We wtorek (10.11) o godz. 19.00. przewidziana jest zdalnie realizowana Rada Odpowiedzialnych WJD, na której pochylimy się nad następującymi kwestiami:

  1. Jak formować się we Wspólnocie w czasach lockdown’u (zdalne transmisje, nagrane konferencje Pasterza, dzielenie się spisanymi świadectwami)?
  2. W jakiej formie zorganizować nasze rekolekcje wspólnotowe przewidziane na 20-22.11 br.?
  3. W jakiej formie zorganizować świętowanie 5-ej rocznicy inauguracji działalności SNE?
  4. Przygotowanie Diecezjalnych Internetowych Rekolekcji Adwentowych, których przeprowadzenie zaproponował nam Biskup Kazimierz.

W czwartek (12.11) nie będzie spotkania formacyjnego w dolnym kościele, gdyż jego powierzchnia jest już za mała na przyjęcie naszej Wspólnoty z zachowaniem obecnie obowiązujących restrykcji sanitarnych. Ale nie znaczy to, że nic nie będzie się działo. Można tego dnia udać się do Sanktuarium św. Józefa na wieczorną Eucharystię , a po niej pozostać na adoracji, która w każdy czwartek trwa od 19.00 do 21.00.  Może uda nam się również przygotować na czwartek konferencję formacyjną, która będzie do odsłuchania na naszym kanale You Tube, o czym oczywiście wcześniej poinformujemy. Chcemy, by takie konferencje były nagrywane i udostępnianie Siostrom i Braciom z WJD w każdy czwartek, aż do czasu przywrócenia naszych spotkań formacyjnych.

W ostatni czwartek listopada (26.11) nie będzie Wieczoru Chwały …z oczywistych względów. Wszyscy głęboko ubolewamy nad tym faktem, bo jak napisałem na początku tego artykułu, w tych trudnych czasach najwłaściwszą postawą, jaką powinno przyjąć Dziecko Boże jest UWIELBIENIE. Pozostaje nam zatem uwielbiać Pana każdego dnia w osobistej modlitwie i w Eucharystii (przed ołtarzem lub przed TV).

Apeluję do wszystkich, którzy należą do małych grupek: utrzymujcie ze sobą częsty kontakt telefoniczny, bądź przez internet. Zachęcam tych ze Wspólnoty, którzy jeszcze nie korzystają z komunikatora What’sApp, by zainstalowali go w swoich smartfonach i wysłali mi prośbę o dołączenie do Grupy WJD, gdyż z pomocą tej platformy dzielimy się na co dzień świadectwami wiary, a przez to wzajemnie umacniamy w tym niełatwym czasie.

Zaglądajcie systematycznie na strony Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz na ich profile Facebook’owe, gdzie pojawiają się ważne, bieżące informacje o życiu WJD i SNE oraz inne ciekawe treści.

Nade wszystko zaś nadal módlmy się i podejmujmy post o przymnożenie wiary dla nas samych i naszych bliskich, dla hierarchów Kościoła i duszpasterzy, dla seniorów i osób samotnych, dla chorych i osób zaangażowanych w walkę o ludzkie życie w dobie epidemii, dla obrońców życia i zwolenników „wolnego wyboru” oraz dla niewierzących i tych, co stracili nadzieję.

W dobie burzy i rozmaitych przeciwności bądźmy świadkami mocy Chrystusa pokazując innym, że można chodzić po wodzie i wiarą góry przenosić. Zawierzam Was Maryi, najlepszej Matce i Gwieździe Ewangelizacji, prosząc przez Jej wstawiennictwo, byście każdego dnia doświadczali bliskiej obecności i błogosławieństwa Boga Wszechmogącego: Ojca i Syna i Ducha Świętego +

Ks. Tomasz – Wasz duchowy opiekun

Poprzedni wpis | 2020-10-30Eucharystia w intencji zmarłych (05.11.2020)
Następny wpis | 2020-11-10Ważne decyzje Rady WJD (10.11.2020)

Zostaw komentarz