Żniwo wielkie, ale robotników też nie brakuje

Żniwo wielkie, ale robotników też nie brakuje

Od dwunastu miesięcy nasza posługa dla Diecezji jest zdominowana przez prowadzenie kolejnych Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych. Jednak roznoszenie zaproszeń „od drzwi do drzwi”, głoszenie świadectw, posługa modlitwy wstawienniczej i inne zadania ewangelizacyjne związane z parafialnymi misjami. Cały czas jesteśmy dyspozycyjni wobec projektów, jakie podsuwa nam Szkoła Nowej Ewangelziacji. To kolejne kursy, dla których tworzymy prowadzącą je kadrę. To systematycznie organizowane Wieczory Chwały, czerwcowy koncert „Siedlce dla Jezusa”, ewangelizacja na plażach Okuninki i posługa wpierająca organizację Rekolekcji Odnowy Wiary przez siedlecką parafię pw. Ducha św.

Dlatego i dziś, oprócz czekających nas w najbliższych tygodniach dwóch kolejnych Jubileuszowych Misji, jakie poprowadzimy w Parczewie i Żukowie pod Włodawą mamy co robić również na miejscu, w Siedlcach. Jednym z zaproszeń, na jakie nie możemy pozostać obojętni jest posługa świadectwem podczas kursów przedmałżeńskich organizowanych przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Siedleckiej. Ponieważ w naszej Wspólnocie jest 14 kompletnych małżeństw (mąż i żona systematycznie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych), stąd nie możemy pozostać obojętni na to ewangelizacyjne wyzwanie. Ci spośród naszych małżeństw, które na modlitwie rozeznają, że Pan ich posyła niech zgłaszają swoją gotowość do Edyty Żurawskiej (kom. 606.375.490).

Ponadto, mamy zaproszenie do wsparcia przygotowania kandydatów do bierzmowania z parafii pw. św. Jóżefa w Siedlcach. A ponieważ „bliższa koszula ciału”, to nie  możemy pozostać obojętni wobec potrzeby, jaką zgłosił wikariusz parafii, gdzie od kilkunastu lat znajdujemy schronienie i przychylność  kolejnych proboszczów. Dlatego chętni do tej posługi, która zajmie dwa wieczory w miesiącu proszeni są o skontaktowanie się z ks. Ireneuszem Juśkiewiczem (kom. 500.636.490).

 

Poprzedni wpis | 2019-10-11Jan Paweł II - "Sługa sług" (10.10.2019)
Następny wpis | 2019-10-20Codzienne relacje z Misji Ewangelizacyjnych w Parczewie (20.10.2019)

Zostaw komentarz