Niedziela 23 lipca

Niedziela 23 lipca

„Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. (…) Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach. (…) Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło.”


Dostaliśmy czystą kartę, ale gdzieś po drodze w naszym życiu zaczęły pojawiać się koleiny, skróty, zaczęliśmy się potykać, zabierać pasażerów „na gapę” i tym samym siać chwasty na roli, jaką Bóg poddał nam w uprawę – czyli nasze życie. Dzisiaj… Czas na żniwa! Przewertujmy każdy kłos, zobaczmy co jest dobre, a co złe w naszej codzienności i przyzwyczajeniach. Dobro, złóżmy Jezusowi, to najlepszy skarbiec na nasze zbiory. To, co jest złe – porzućmy, zostawmy, skończmy z tym, bo własnie DZISIAJ jest na to czas.

Bądźmy ziarnkiem gorczycy, które na pozór tak słabe, małe i nic nieznaczące może stać się tym, które będzie ogromnym wsparciem dla innych. I w końcu… bądźmy zaczynem, który Bóg wkłada między naszych bliźnich, nieśmy Jezusa innym. Panie Jezu, wejdź w nasze słabości, w to, co zagłusza nasze dobro. Przyjdź i pomóż rozrastać w nas wszystkiemu, co pochodzi od Ciebie. Przyjdź Panie i pomóż nam żyć tak, by naszym życiem głosić innym Ciebie. Bądź uwielbiony w naszym życiu Jezu.

Poprzedni wpis | 2017-7-21Sobota 22 lipca
Następny wpis | 2017-7-24Poniedziałek 24 07 mh

Zostaw komentarz