Sobota 24 września

POŚREDNICZKA WSZYSTKICH ŁASK

3. Ustawiczne wołanie w dzień i w nocy wznosi się do Matki Niebieskiej.


Wyniesiona do niebieskiej chwały otacza macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący i wspiera go w dążeniu do siecznej ojczyzny aż nadejdzie pełen blasku dzień Pański, Do Niej codziennie się uciekamy. Często prosimy ją w Zdrowaś Maryjo: „Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej…” Owo teraz powtarza na całym świecie tysiące ludzi w każdym wieku, każdego koloru skóry, prosząc O łaskę chwili obecnej1. Są to łaski osobiste, odpowiednie do sytuacji. Chociaż czasami mimo woli bywamy roztargnieni, Najświętsza Maryja Panna, która zna nasze potrzeby, wyjednuje dla nas owe łaski. W każdej chwili, w dzień i w nocy wznosi się do Matki Niebieskiej wielkie wołanie: Módl się za nami grzesznymi teraz… Jakże mogłaby nas nie wysłuchać? Jak mogłaby nie spełnić tych błagań? Z nieba dobrze zna nasze potrzeby materialne i duchowe ; jako Matka pełna czułości prosi za swoimi dziećmi.

Ilekroć się do Niej zwracamy, coraz bardziej zbliżamy się do Jej Syna. „Maryja jest zawsze drogą, która prowadzi do Chrystusa. Każde spotkanie z Nią staje się spotkaniem z samym Chrystusem. Czymże jest samo zwracanie się do Maryi, jeśli nie szukaniem w Jej ramionach, w Niej i przez Nią i wraz z Nią Chrystusa naszego Zbawiciela?

Wiele jest motywów i racji, dla których możemy ufnie zwracać się do Maryi z pewnością, że zostaniemy wysłuchani, pamiętając, że „nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O, Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi.

W nadchodzącym miesiącu, październiku, zwracajmy się do Niej, odmawiając z większą uwagą Różaniec św., jak zaleca Kościół. W tej modlitwie ulubionej przez Maryję przedstawiajmy swoje intencje, pełni ufności, że zostaniemy wysłuchani.

Poprzedni wpis | 2011-9-23Piątek 23 września
Następny wpis | 2011-9-25Niedziela 25 września

Zostaw komentarz