Jak dobrze rozwiązać Quiz Biblijny (03.05.2020)

Jak dobrze rozwiązać Quiz? To proste: wystarczy udzielić poprawne odpowiedzi na 25 pytań. Aby udało się to każdemu, kto zechce wziąć w nim udział, warto wcześniej dokładnie przeczytać poniższe instrukcje:

 1. Wiesz więcej niż myślisz na temat księgi Psalmów! Ważne byś w to uwierzył. Przecież codziennie stykasz się z treścią psalmów: na Eucharystii, w pieśniach kościelnych, lekturze Pisma Świętego lub odmawiając  Liturgię Godzin. Wiele tekstów „siedzi” w Twojej głowie. Skorzystaj z tej wiedzy podczas quizu.
 2. Zarezerwuj sobie czas w niedzielę (03.05) o 20:30. Quiz biblijny potrwa nie dłużej niż 20 minut. Bądź gotowy kilka minut wcześniej.
 3. Weź w dłoń naładowany smartfon lub komputer z dostępem do internetu.
 4. Naciśnij na ten link w nawiasie ( http://join.quizizz.com ), a otworzy się strona, gdzie będzie odbywał się quiz.
 5. W ramkę wpisz ten kod: 762285 i kliknij fioletowe pole z napisem DOŁĄCZ DO GRY. 
 6. Po wpisaniu kodu wpisz poprawnie swoje imię i nazwisko, by inni uczestnicy konkursu wiedzieli, kim jesteś.
 7. Kliknij na ZACZNIJ GRĘ i odpowiadaj na pojawiające się kolejno pytania. Nie martw się, jeśli chwilę się spóźnisz i zaczniesz np. 20.35. Czas rozwiązywania quizu liczony jest indywidualnie, oddzielnie dla każdego uczestnika, więc nie ważne, o której dokładnie rozpoczniesz. Ważne natomiast jest jak szybko będziesz  odpowiadać na pytania. Na udzielenie każdej odpowiedz masz 20 lub 30 sekund (zależy od trudności i długości pytania).
 8. Przygotowano 25 pytań. Przed każdym kolejnym pytaniem pojawi się numer pytania.
 9. W każdym pytaniu będą 4 możliwe odpowiedzi. Postaraj się jak najszybciej udzielić poprawnej odpowiedzi naciskając na jedno z czterech pól.
 10. Jeśli odpowiedź będzie poprawna dostaniesz kilkaset punktów, które pojawią się w prawym górnym rogu. Liczy sìę poprawność i szybkość udzielania odpowiedzi. Dodatkowe punkty zdobędziesz również, jeśli udzielisz poprawnie kilka odpowiedzi z rzędu.
 11. Po każdej odpowiedzi pojawi się prawdopodobnie dziwne zdjęcie, którym się nie przejmuj. Odczekaj chwilę. Ono zniknie. Ten czas nie jest wliczany do szybkości twoich odpowiedzi.
 12. Po każdej odpowiedzi pojawi się również ranking pokazujący, na którym jesteś miejscu na tym etapie quizu.
 13. Jeśli udzielisz poprawnej odpowiedzi, dostaniesz dodatkowe bonusy np. koło ratunkowe 50/50, które możesz wykorzystać raz przy którymś z kolejnych pytań, gdy nie będziesz pewny odpowiedzi.
 14. Aktywuj ten czerwony znaczek na dole ekranu, jeśli któreś z następnych pytań będzie zbyt trudne, a znikną dwie fałszywe odpowiedzi i łatwiej ci będzie odgadnąć poprawną.
 15. Inny bonus, który możesz uzyskać po kilku prawidłowo udzielonych odpowiedziach, to podwojenie punktów kolejnej odpowiedzi. Zatem, gdy się pojawi nowe pytanie, na które będziesz znał odpowiedź, wtedy przed jej udzieleniem aktywuj bonus (fioletowy znaczek), który jest w lewym dolnym rogu klikając na niego.
 16. Również bonusem będzie pojawienie się zielonego znaczka po udzieleniu kilku dobrych odpowiedzi. Wtedy możesz go aktywować (na niego nadusić) przed kolejną odpowiedzią, a dostaniesz podwójną liczbę punktów! Ale jeśli się pomylisz, stracisz dwa razy więcej punktów.
 17. Oczywiście każda błędna odpowiedź jest bez punktów, ale….
 18. Jeśli udzielisz kilku niepoprawnych odpowiedzi masz szansę się poprawić!!! Pojawi się wtedy taki znaczek.
 19. Naduś na jedną z trzech kostek, aby wybrać pytanie i dać tym razem poprawną odpowiedź.
 20. Gdy skończysz odpowiadanie na wszystkie pytania pojawi się podsumowanie twojej gry. Nie będziesz jednak znać zajętego przez ciebie miejsca, dopóki wszyscy zawodnicy nie skończą odpowiadać na 25 pytań. Wtedy pojawi ci się ostateczny wynik i miejsce, które zająłeś. Gdyby coś było niejasne po zakończeniu gry napisz SMS do księdza Tomasza. On poda twój wynik i miejsce.
 21. To chyba wszystko, co najważniejsze, aby dobrze rozwiązać Quiz Biblijny WJD o psalmach. Zatem do zobaczenia w grze o 20:30. Nie zapomnijcie o najważniejszym: modlitwa do Ducha Świętego przed rozpoczęciem gry!
Poprzedni wpis | 2020-4-28Konkurs Biblijny WJD (03.05.2020)
Następny wpis | 2020-5-03Wyniki Quizu wiedzy o psalmach (03.05.2020)

Zostaw komentarz