Noc czuwania ze Św. Markiem (23.04.2021)

W XIII Tygodniu Biblijnym, gdy trwa akcja „Narodowe Czytanie Pisma Św.”, nasza Wspólnota kolejny raz pragnie podjąć związany z tą inicjatywą projekt. Od wielu lat jednym z naszych zobowiązań jest codzienne czytanie Pisma Świętego. Zatem Tydzień Biblijny w tym względzie dla nas nie różni się od poprzednich. Chcemy jednak dodać coś więcej do tego, co i tak jest naszą codzienną praktyką. Dlatego podejmujemy inicjatywę: NOC CZUWANIA ZE ŚW. MARKIEM. Rozpoczniemy ją w piątek (23.04) o godz. 21.00, a zakończymy w sobotę (24.04) o godz. 6:00 rano. Ten szczególny maraton polegał będzie na tym, że każdy chętny może wybrać sobie 30 minut, podczas których czytał będzie, adorował i rozważał Słowo Boże z dowolnego fragmentu Ewangelii wg. Św. Marka. Pismo potwierdza, że Bóg wiele ważnych nowin przekazywał swoim wiernym właśnie nocą. Cisza nocy sprzyja bowiem lepszemu słuchaniu głosu Boga.

Gdy już będziemy czuwać, zanotujmy, które zdanie ze Słowa przemówiło podczas tego czasu do nas szczególnie, aby potem zebrać wszystkie te fragmenty i rozeznać, co Duch Święty powiedział do nas. Po zakończeniu projektu, kolejnym krokiem będzie podzielenie się tym właśnie Słowem na naszej stronie  oraz FB Wspólnoty, aby Słowo poszło w świat.

Oczywiście, aby ta adoracja była wspólnotową, nasz opiekun poprowadzi modlitwę do Ducha Św., która zostanie zamieszczona do odsłuchania o 20.50 na grupie WhatsApp. Bądźmy wtedy wszyscy razem przez tych 10 minut, włączając się we wspólną modlitwę inaugurującą ten projekt.
Kto ze Wspólnoty jeszcze nie ma tego komunikatora (WhatsApp) wystarczy, że go sobie zainstaluje na smartfonie za darmo, a księdzu Tomaszowi zgłosi smsem prośbę o dołączenie do naszej wewnętrznej grupy WJD.

Pod tym artykułem znajduje się tabelka z wolnymi godzinami NOCY CZUWANIA ZE ŚW. MARKIEM. Zachęcamy wszystkich Braci i Siostry ze Wspólnoty, aby włączyli się w ten projekt,  zgłaszając chęć i wybraną godzinę do Magdy Mazurek  (600262817). Ona umieści imiona chętnych w tabelce. Na tę samą godzinę może zapisać się po kilka osób.

[fusion_global id=”11649″]

Poprzedni wpis | 2021-4-22Plan Boży w życiu św. Pawła (22.04.2021)
Następny wpis | 2021-4-25Świadectwa z Nocy czuwania ze Św. Markiem (24.04.2021)

Zostaw komentarz