Oficjalna inauguracja roku formacyjnego (08.09.2019)

Spotkanie Wspólnoty Jednego Ducha w niedziele 08.09. br. odbyło się w miejscowości Opole Świerczyna na ranczu jednego z naszych braci. Z jednej strony było ono oficjalną inauguracją naszego nowego roku formacyjnego, ale przy tej okazji świętowaliśmy wspólnie 50-te urodziny naszego opiekuna duchowego księdza Tomasza.

Około godziny 12:00 większość z nas była już na miejscu. Godzinę później rozpoczęliśmy celebrację Eucharystii, którą odprawił nasz kapłan. On też wygłosił homilię. Po zakończeniu Mszy św. miała miejsce prezentacja programu słowno-muzycznego dedykowana dla Czcigodnego Jubilata. Przygotowały ją poszczególne małe grupki z naszej Wspólnoty. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną z życzeniami urodzinowymi, którą przygotowała Diakonia Ewangelizacji przez Media.  Wybuchy radości przerywane były gromkimi brawami, które wyrażały uznanie dla pomysłowości autorów życzeń i animacji słowno- muzycznych. Uśmiechom i miłym rozmowom nie było końca. Kolejną niespodzianką dla naszego Księdza był urodzinowy tort przygotowany przez jedną z naszych sióstr ze Wspólnoty. Każdy z nas ma talent i tylko dzieląc się nim możemy być bliżej Jezusa. Zdmuchnięcie świeczek to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli ponownie się zapalają, ale nasz Ksiądz dzielnie sobie poradził.  Po wspólnym słodkim poczęstunku przyszedł czas na Wspólnotowe ognisko, pieczenie kiełbasek i degustacje pysznych sałatek i cist przygotowanych przez utalentowane siostry z WJD.  Śpiewom i zabawom przy ognisku przygrywał jeden z braci na gitarze.

Około 18:00 świętowanie zmieniło się w radosne uwielbienie Jezusa poprzez śpiew i spontaniczną modlitwę w utworzonym przez nas dużym kręgu dookoła ogniska. Wraz z zachodem słońca spotkanie przerodziło się w dyskotekę, bo wszystkim wiadomo, że Siostry i Bracia z WJD są „do tańca i do różańca”.

Poprzedni wpis | 2019-9-11Zasady prowadzenia rozmowy ewangelizacyjnej (05.09.2019)
Następny wpis | 2019-9-14Zdjęcia z inauguracji roku formacyjnego (08.09.2019)

Zostaw komentarz