Relacja z EDK (04.2022)

Tegoroczna szósta już edycja Siedleckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbyła się w piątek 8.04. br. Przewodniczyło jej hasło: „Droga pojednania”.

Najpierw wszyscy uczestnicy zgromadzili się o godzinie 20:00 w parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich (przy ul. Daszyńskiego 12) w Siedlcach na uroczystej Eucharystii. O oprawę liturgiczną zadbali członkowie naszej Wspólnoty Jednego Ducha. Liturgii przewodniczył nasz ksiądz Tomasz, który wygłosił również okolicznościowe kazanie

Mówił w nim, że „życie samo się nie zrobi”, a ta prawda stawia przed uczestnikami EDK wezwanie do decyzji i związanej z nią odpowiedzialności za dokonany wybór. Ważne, by podjąć decyzję o „wstaniu z kanapy”. W dobrym przeżyciu EDK ważna jest także intencja. Może być różna, ale jeśli nawet po EDK sytuacja, która domaga się naszej modlitwy nie zmieni się radykalnie, to jedt szansa że sam uczestnik sie zmieni, a z nim podejście do przeżywanych trudności. Ekstremalna Droga Krzyżowa to rezygnacja z wygód i bezpieczeństwa. To konkretna ofiara. A co się wydarzy w tym roku na twojej drodze krzyżowej? – pytał ks. Tomasz. Będzie walka nadziei z rozpaczą, walka dobra ze złem, determinacji z pokusą rezygnacji, bo w ten sposób rodzi się „piękny człowiek”.

Podczas opisywanej liturgii świadectwem z zeszłorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej podzieliiła się Oksana.

Po błogosławieństwie uczestnicy (ok.140 osób) wyruszyli na jedną z dwóch tras.

  • Brązowa – św. Jana Pawła II (42 km)

  • Niebieska – św. Ignacego Loyola (46 km).

Opracowała: Katarzyna Strzałek

 

Poprzedni wpis | 2022-4-05Wspólnotowa Eucharystia (07.04.2022)
Następny wpis | 2022-4-22Jezus prawdziwie Zmartwychwstał (21.04.2022)

Zostaw komentarz