Relacja ze wspólnotowych rekolekcji (25-27.02.2022)

W ostatni weekend lutego br. uczestniczyliśmy w rekolekcjach formacyjnych naszej Wspólnoty. Odbywały się one w siedleckiej Bursie św. Stanisława Kostki. Prowadzącym konferencyjne bloki był ksiądz Mariusz Zaniewicz (dyrektor Wydziału Duszpasterskiego siedleckiej Kurii).
Nasze ćwiczenia duchowe rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem księdza Tomasza oraz koncelebrowaną przez księdza Mariusza. Po niej udaliśmy się do auli na pierwszą konferencję.
Drugiego dnia od samego rana uwielbialiśmy Pana w pieśniach oddających Jemu chwalę i cześć. Blok konferencyjny był pokarmem dla naszej duszy i naszej sfery emocjonalnej, a gdy na zegarze wybiła Godzina Miłosierdzia, przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy wspólnie Koronkę. Popołudniową Eucharystię w sobotę odprawił dla nas ksiądz Mariusz, my natomiast zadbaliśmy o oprawę liturgiczną. Po kolacji dzieliliśmy się w małych grupkach, a potem udaliśmy się na wieczorne uwielbienie do kaplicy.
W niedzielny poranek w auli bursy spotkaliśmy się na warsztatach, które pomogły nam lepiej się poznać z braćmi i siostrami ze Wspólnoty. Na uroczystej liturgii podsumowującej nasze rekolekcje ks. Tomasz zaapelował o dwie rzeczy. Po pierwsze, abyśmy na każdym czwartkowym spotkaniu formacyjnym starali się przynajmniej przez chwilę porozmawiać z kimś, kogo jeszcze mało znamy we Wspólnocie. Po drugie, abyśmy przyjęli do jednego z naszych domów uchodźców z Ukrainy, udzielając im (jeśli będą tego potrzebowali) koniecznej pomocy duchowej i materialnej. Po tych rekolekcjach w naszej pamięci pozostaną na długo treści, które pomogły nam zrozumieć lepiej samych siebie.
Poprzedni wpis | 2022-2-26Podsumowanie prac grup synodalnych (26.02.2022)
Następny wpis | 2022-3-08Ewangelizator powinien być kreatywny (03.03.2022)

Zostaw komentarz