Roznoszenie zaproszeń na Misje (08.2021)

Lipcowa przerwa w spotykaniu się Wspólnoty nie oznacza odcięcia się od nowych wyzwań, które stawia nam Pan i chce, byśmy je z radością podjęli. W artykule na stronie Szkoły Nowej Ewangelizacji znajdują się informacje o parafiach, do których zaprosili nas tamtejsi proboszczowie oraz terminach Misji.

W związku z tym zostały już ustalone dwie soboty, podczas których będziemy roznosić programy Misji do tamtejszych parafian, zapraszając ich do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Oczywiście, nie chodzi o czynność podobną do pracy listonosza. W takim przypadku mogliby to równie dobrze zrobić Radni tychże parafii. My jednak niosąc programy Misji mamy za zadanie, oprócz krótkiego wyjaśnienia, czym są Misje i udzielenia odpowiedzi na ewentualne pytania (gdyby czegoś mieszkańcy nie zrozumieli) SPRÓBOWAĆ PODZIELIĆ SIĘ NASZĄ WIARĄ. A jeśli Słowo zostanie przyjęte przez słuchaczy, zaproponować im na koniec rozmowy modlitwę.

A zatem, w sobotę 14. sierpnia br. pojedziemy do parafii Przegaliny, a 28. sierpnia br. do parafii Polskowola. Liczba mieszkańców tychże parafii jest podobna. Dlatego w obu przypadkach potrzeba będzie zespołów liczących po 14 osób. Tamtejsi proboszczowie obiecali, że zapewnią taką samą liczbę przewodników, którzy nie tylko mają nas rozwieźć do poszczególnych sektorów (wiosek, kolonii, siedlisk), ale będą nam towarzyszyć w spotkaniach z miejscowymi.

Schemat „soboty misyjnej” jest taki sam, jak w poprzednich latach tzn. o godz. 9:00 na plebanii wita nas proboszcz, częstując herbatą lub kawą. Są już z nim miejscowi przewodnicy. O godz. 10:00 wyruszamy do mieszkańców, a o 13:00 lub nieco później wracamy na plebanię na obiad. Adresy przekażą proboszczowie.

Zapisy do ekip roznoszących zaproszenia przyjmuje Joanna Kozioł (kom. 502682755). Podczas pierwszych spotkań formacyjnych w sierpniu ksiądz Tomasz przypomni nam, jak podejmować rozmowę ewangelizacyjną i o czym należy pamiętać w trakcie takich spotkań.

Poprzedni wpis | 2021-6-24Próby wiary (24.06.2021)
Następny wpis | 2021-8-01Przygotowujemy wieczór pamięci Marcina Mazurka

Zostaw komentarz