Już nie tylko w lesie… (15.05.2020)

Wszyscy tęsknimy za spotkaniami w gronie przyjaciół. Zmęczono nas niepewnością, czy idąc do kościoła na Eucharystię będziemy  mogli wejść do środka. Do niedawna łatwiej było spotkać się i rozpoznać w lesie (bo tam nie trzeba nosić maseczek), niż na ulicy czy w kościele. Ale dziś…

Dziś tj. 15.05. br. Kuria Diecezjalna opublikowała zarządzenie Biskupa Siedleckiego w związku ze zmianami przepisów państwowych w trwającym stanie epidemicznym. Naszej wspólnoty szczególnie ważny jest punkt 6 tego dokumentu, gdyż tam czytamy:

„W związku ze zmianami przypisów państwowych (co do ilości i wieku gromadzących się osób) zalecam, aby w parafiach przywrócić spotkania formacyjno-duszpasterskie prowadzone w grupach, ruchach i stowarzyszeniach. W tym celu należy wykorzystać powierzchnię sakralną kościoła.

Tym samym na obecną chwilę kontynuować będziemy naszą tymczasową formułę czwartkowych spotkań w kościele św. Józefa (18.00 – 20.00: msza, adoracja, konferencja), gdyż powierzchnia auli znajdującej się pod świątynią nie pozwala póki co, na gromadzenie się całej naszej Wspólnocie.

Poprzedni wpis | 2020-5-15Trzecia katecheza mistagogiczna (14.05.2020)
Następny wpis | 2020-5-15Zaproszenie na Czuwanie Wspólnot (15.05.2020)

Zostaw komentarz