Październikowa posługa Wspólnoty (08.10.2021)

Tegoroczna jesień mija dla naszej Wspólnoty bardzo pracowicie. Ledwie skończyliśmy posługę podczas dwóch serii Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych, a już przed nami kolejne zadania. W połowie miesiąca (15-17.10) znów zaangażujemy się w prowadzenie kursu Nowe Życie (szczegóły tutaj).

Ponadto, od tego miesiąca rozpoczynamy posługę formacyjną z dorosłymi kandydatami do chrztu. Zgłosiło się bowiem osiem osób, a okres ich prekatechumenatu i katechumenatu potrwa co najmniej półtora roku. Osoby te będą pojawiać się w naszej Wspólnocie dwa razy w miesiącu, by wysłuchać katechez przedchrzcielnych oraz uczyć się modlitwy. Naszym zadaniem będzie pokazać im entuzjazm wiary oraz dać świadectwo tego, jak Ewangelia wpływa na nasze codzienne wybory. Kilka małżeństw z naszej Wspólnoty będzie miało szczególną rolę bycia tak zwanymi gwarantami tj. opiekunami kandydatów w drodze do chrzcielnicy.

Jeszcze innym zadaniem, do którego pieczołowicie się przygotowujemy jest posługa podczas kolejnych Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych. Razem z księdzem Tomaszem poprowadzimy je tym razem w parafii Gęś w terminie 24-31.10 br. Będziemy tam obecni, by dać świadectwo jak Chrystus przemienia nas i pomaga nam się nawracać, byśmy ostatecznie nie tylko wierzyli w Boga, ale w każdej sytuacji wierzyli Bogu.

Czytelników odwiedzających naszą stronę gorąco prosimy o modlitwę w intencji tych dzieł.

Poprzedni wpis | 2021-10-08Warsztaty i quiz nt nowej ewangelizacji (07.10.2021)
Następny wpis | 2021-10-16Pasterz nawiedził naszą Wspólnotę (14.10.2021)

Zostaw komentarz