Prymicja ks. Adama Kilmka (18.06.2020)

W sobotę 13-go czerwca bieżącego roku Adam Klimek jak jeden z siedmiu diakonow przyjął święcenia prezbiteratu z rąk Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. To wyjątkowe święto dla naszej Wspólnoty, bo to już drugie tegoroczne święcenia kogoś, kto formował się i rozeznawał powołanie w WJD. Kilka dni później tj. 18.06 ks. Adam sprawowal swoją Prymicję dla naszej Wspólnoty w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach.

Prymicjant wygłosił homilię wplatając w jej treść swoje osobiste świadectwo wieloletniego rozeznawania woli Bożej, zaś na zakończenie uroczystej Eucharystii każdy z jej uczestników otrzymał indywidualne błogosławieństwo oraz pamiątkowy obrazek. Jesteśmy wdzięczni Bogu za powołania kapłańskie z naszej Wspólnoty.

Po Mszy świętej udaliśmy się do naszej salki w podziemiach kościoła, gdzie z zachowaniem zasad sanitarnych dalej  wspólnie świętowaliśmy to wydarzenie i skosztowaliśmy słodkiego sękacza, który na tą okazję podarował dlnam ksiądz Adam. Ciekawym rozmowom i szczerym gratulacjom nie było końca, a istotę spotkania uchwyciła wspólna grupowa fotografia.

Od 01.07 Adam rozpocznie swoją  posługę jako wikariusz i prefekt szkół w parafii Adamów. ADAM w ADAMOWIE …ładnie brzmi.

Poprzedni wpis | 2020-6-16Program najbliższych rekolekcji WJD (19-21.06.2020)
Następny wpis | 2020-6-23Relacja ze wspólnotowych rekolekcji (19-21.06.2020)

Zostaw komentarz