Relacja ze wspólnotowych rekolekcji (19-21.06.2020)

W piątek (19.06) br. o godz. 18:00 w Domu Rekolekcyjnym przy Wyższym Seminarium Duchowym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II rozpoczęły się nasze wspólnotowe rekolekcje. Tym razem ich hasło i tematyka została zaczerpnięta z Dziejów Apostolskich: „Jeden duch, jedno serce” (Dz 4,32). Całość została przygotowana i przeprowadzona przez naszego duchowego opiekuna księdza Tomasza.

Był to czas przede wszystkim spotkania z żywym Zbawicielem w Jego Słowie i Eucharystii. W kolejnych konferencjach ksiądz mówił o uczeniu się przebaczania w relacjach z innymi, etapach wchodzenia we wspólnoctę oraz naszych zobowiazaniach zwanych Dekalogiem WJD. Po każdej kolejnej konferencji był czas słuchania Pana (30 min.), a później dzielenia się w małych grupach. Zawsze podczas naszych rekolekcji ważnym punktem programu jest całonocna adoracja. Wtedy idywidualnie słuchamy Pana i zawsze On nas obdarza czymś szczególnym.

Tym razem wartością dodaną tych duchowych ćwiczeń była gra terenowa, którą wymyślił, przygotował i przeprowadził ksiądz Tomasz. Autorsko nazwał ją EWANGELICZNYMI PODCHODAMI. W sobotnie popołudnie podzieleni na cztery grupy szukaliśmy kolejno sześciu znaków będących elementami parametrów biblijnych głównego hasła. Najlepszym, rozwikłanie kolejnych poleceń prowadzących do odnalezienia sześciu skrytek rozmieszczonych wokół seminarium zajęło 70 minut. Zabawy i radości było co niemiara. Oprócz umiejętności posługiwania się Pismem świętym przydała się wiedza z matematyki, przyrody, języków obcych, a także umiejętne poruszanie się w nieznanej topografii terenu. Nie ma to, jak uczyć się dobrze bawiąc.

W niedzielę po Eucharystii i wspólnym obiedzie rozjechaliśmy się do naszych domów. Na kolejne spotkanie nie trzeba długo czekać, bo tylko do czwartku 25.06.2020. Do zobaczenia ☺

Poprzedni wpis | 2020-6-19Prymicja ks. Adama Kilmka (18.06.2020)
Następny wpis | 2020-7-10Jak inicjować rozmowę ewangelizacyjną? (02.07.2020)

Zostaw komentarz