Wznawiamy spotkania, ale… (08.2021)

Po miesięcznej przerwie poświęconej na wakacyjne urlopy wracamy do systematycznych spotkań formacyjnych naszej Wspólnoty. Nie możemy sobie pozwolić na dłuższą przerwę, gdyż wiele ważnych projektów ewangelizacyjnych czeka na ich realizację. W bliższej perspektywie tj. od sierpnia do listopada czekają nas cztery serie Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych i związane z nimi roznoszenie zaproszeń po domach parafian. Ponadto, chcemy zorganizować Wieczór Pamięci Marcina Mazurka (04.09). Nie zapominamy również o planowanych tej jesieni kilku seriach kursów Nowe Życie, które zwykle prowadzą wolontariusze z naszej Wspólnoty. Z kolei, w nieco dalszej perspektywie już dziś musimy pochylić się nad zadaniami, jakie w ostatnim czasie zaproponował nam Biskup Siedlecki,. Prosił mianowicie, by SNE z pomocą WJD opracowało pogłębiony program formacji dorosłych kandydatów do bierzmowania oraz katechumenów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu chrztu w naszej diecezji.

To wszystko wymaga od nas jeszcze uważniejszego słuchania natchnień Ducha Świętego oraz dyspozycyjności wobec woli Bożej. Dlatego od pierwszego czwartku sierpnia (05.08) znów będziemy zbierali się w auli pod kościołem Świętego Józefa, by rozważać Słowo Pana i budować jedność pomiędzy nami. Po lipcowej przerwie zaczynamy krótkimi warsztatami o godz. 18.30 w auli pod kościołem. Później pójdziemy na adorację na godz. 19.00. Natomiast wspólnotową Eucharystię celebrować będziemy o godz. 20.00, gdyż o tej porze są sprawowanej Mszę w parafii św. Józefa w okresie trwania pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

Tydzień później (12.08) zaczniemy spotkanie formacyjne w auli o 19.00, a zakończymy o 20.50, by duchowi pielgrzymi mogli uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim o 21:00. w kościele.

Do zobaczenia.

Poprzedni wpis | 2021-8-01Przygotowujemy wieczór pamięci Marcina Mazurka
Następny wpis | 2021-8-13Znowu razem na spotkaniach (05.08.2021)

Zostaw komentarz