Życzenia na Wielki Czwartek A.D. 2021 (01.04.2021)

“Każdy bowiem arcykapłan z ludzi brany, dla ludzi bywa ustanawiany w sprawach odnoszących się do Boga (…) I nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga jak Aaron. Podobnie i Chrystus nie sam siebie okrył sławą przez to, iż stał się arcykapłanem, ale [uczynił to] Ten, który powiedział do Niego: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził.” Hbr 5, 1. 4-5

W tym jedynym, szczególnym i ważnym dniu ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, w Święto Wszystkich Kapłanów, stając w obliczu Wielkiej Tajemnicy Waszego powołania i wybrania przez Chrystusa – Najwyższego Pasterza pragniemy podziękować Chrystusowi w szczególności za dar Twojego Kapłaństwa.

Drogi Księże Tomaszu…
Bóg obdarzył nas wielką łaską stawiając Ciebie na naszej drodze.
Dziękujemy, że jesteś z nami i dla nas. Jesteśmy wdzięczni za Twoją obecność, serdeczność, życzliwość, otwartość, uśmiech, gotowość i poświęcony czas, a przede wszystkim za sprawowane sakramenty, w których doświadczamy Kapłaństwa Chrystusowego.
Życzymy Tobie Łask Bożych, wytrwania na drodze, którą wybrałeś, niegasnącego entuzjazmu i siły w głoszeniu tej Radosnej Nowiny o Zbawieniu.
Życzymy, aby towarzyszyła Tobie ciągle bliskość tego, który Cię powołał i któremu oddałeś swe życie. Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze błogosławi w Twoim apostolskim powołaniu, niech będzie źródłem niezachwianej radości i spełnienia oraz będzie najpiękniejszym wzorem w drodze do świętości.
Każdego dnia powierzamy Ciebie – Drogi Księże Tomaszu, naszej modlitwie zanoszonej przez serce Maryi – Tej, która szczególnie ukochała Kapłanów swoją matczyną miłością.

Wspólnota Jednego Ducha

Poprzedni wpis | 2021-3-29Świadectwo z tegorocznej EDK (28.03.2021)
Następny wpis | 2021-4-03Życzenia Wielkanocne A.D. 2021

Zostaw komentarz