Jezus w moim życiu (28.01.2021)

Dnia 28.01.2021 spotkanie naszej Wspólnoty (formuła hybrydowa) rozpoczęło się tradycyjnie od wspólnej modlitwy, którą poprowadzili dla nas Antoni i Jerzy. Na gitarach grali dla nas: nasz opiekun duchowy Ksiądz Tomasz i liderka Emilka.

Spotkanie miało formę dzielenia się wiarą w małych grupkach. Pracowaliśmy z fragmentem Słowa: Mk 3,13-19. Następnie odpowiadaliśmy na poniższe pytania dotyczące powołania i misji w naszym życiu:

Pytanie 1. „Ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli”, aby byli z Nim (w. 14). To jest ich pierwsze i najważniejsze powołanie: być z Nim, trwać w zażyłej więzi z Jezusem, żyć Jego życiem. Każda misja apostolska i jej owoce zależą od tej relacji.
Co mogę powiedzieć o mojej relacji z Jezusem?
Jakie znaczenie ma w moim codziennym, szarym życiu?
Czy więź z Nim jest dla mnie ważniejsza od wszystkich innych relacji?

Pytanie 2. Każde życiowe powołanie wiąże się z posłaniem.
Czy rozeznałem moją życiową misję?
Co nią jest?
Jak ją w życiu wypełniam?
Zapytam siebie wobec Jezusa, czy jestem wierny moim najważniejszym obowiązkom powołaniowym?

Pytanie 3. Ewangelista Marek wymienia imiona Dwunastu (ww. 16-19). Każdy z nich kryje w sobie niepowtarzalną historię życia, osobowość, talenty, ale także słabości. Jezus chce się posługiwać każdym z nich.
Co mogę powiedzieć o mojej osobowości, otrzymanych darach, o słabościach?
Czy wierzę, że Jezus chce posługiwać się moimi talentami i cechami pomimo moich słabości?

Po wspólnym dzieleniu w małych grupkach, rozpoczęliśmy czas świadectw obecności Jezusa w naszym życiu. Uświadomiliśmy sobie, jak bardzo ważna jest żywa relacja z Panem. A skoro doświadczyliśmy Jego pomocy, to warto opowiedzieć o tym innym.

Na następne nasze spotkanie zapraszamy już za tydzień, tj. 4.02.2021r. Rozpoczynamy o godzinie 18.00 od wspólnotowej Mszy Świętej, o której oprawę zadba jedna z naszych małych grupek.

Poprzedni wpis | 2021-1-23Powołanie i misja (21.01.2021)
Następny wpis | 2021-2-10Boża Miłość jest za darmo (04.02.2021)

Zostaw komentarz