Relacja z Wieczoru Pamięci… (04.09.2021)

Dnia 4.09 br. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się Wieczór Pamięci naszego brata śp. Marcina Mazurka. Nasze wspomnienia w pierwszą rocznicę Jego śmierci rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele św. Stanisława, której przewodniczył ks. Rafał Jarosiewicz. Po uroczystej Liturgii, o której oprawę zadbała nasza Wspólnota, udaliśmy się do CKiS na wieczór wspomnień. Koncert prowadził… głos Maziego uchwycony dzięki archiwalnym nagraniom podczas audycji Drogami Młodości, którą Marcin prowadził wespół z ks. Tomaszem w Katolickim Radio Podlasie przez 4 lata. Na sali widowiskowej obecny był biskup Grzegorz Suchodolski oraz nasz opiekun Duchowy – ks. Tomasz Bieliński, który przybył prosto z prowadzonych przez Niego Misji Ewangelizacyjnych w parafii Przegaliny. Swoimi wspomnieniami o Marcinie, oprócz Biskupa Grzegorza, dzielili się: Joanna Soćko z rozgłośni radiowej Eska, Krzysztof Łupkowski z KRP, nasza liderka Emilka i Łukasz z zespołu Porozumienie. Na dużym ekranie oglądaliśmy zdjęcia Marcina, od przedszkola aż po dorosłe życie. Mogliśmy wysłuchać też koncertu zespołu Porozumienie, którego lider, Łukasz Jaszczuk, był serdecznym przyjacielem Marcina przez ponad 20 lat. Diakonia muzyczna z naszej Wspólnoty wykonała trzy utwory na upamiętnienie naszego kolegi.  Bożego błogosławieństwa dla wszystkich uczestników Wieczoru Pamięci udzielił nam Biskup Grzegorz, w obecności którego odspiewaliśmy też Apel Jasnogórski dla naszej Kochanej Mamy.

Serdecznie dziękujemy panu Arturowi Mydlakowi, dyrektorowi CKiS oraz jego pracownikom za współorganizację tego wydarzenia, ks. Pawłowi Brońskiemu za relację live zrealizowaną przez diecezjalną telewizję internetową FARO.TV oraz Mamie Marcina, pani Bożenie za udostępnienie zdjęć.
Opr. Katarzyna Strzałek
Poprzedni wpis | 2021-9-03"Wszystko co mam, oddaję Tobie" (02.09.2021)
Następny wpis | 2021-9-10Rachunek sumienia z postawy miłości (09.09.2021)

Zostaw komentarz